Udržitelnost ve společnosti WITT International

Udržitelná móda je důležité téma, které se týká nás všech. Co to znamená pro nás jako společnost? Jednáme zodpovědně během celého výrobního procesu textilií – od sklizně surovin přes spravedlivé pracovní podmínky až po výrobu a dále.

Udržitelnost je pro nás srdeční záležitost, protože chceme budoucím generacím zanechat prostředí, ve kterém stojí za to žít.

Naše poslání: dbáme na používání udržitelných materiálů a vytváříme větší transparentnost v dodavatelském řetězci textilií – abyste si naši módu mohli užívat s čistým svědomím.

Ochrana klimatu

Čeho jsme zatím dosáhli

Změna klimatu je velkou výzvou pro lidi, zvířata i přírodu. Proto se zavazujeme k ochraně klimatu. Čeho jsme zatím dosáhli:
 • Upravené emise CO2 se nám do roku 2020 podařilo snížit o 50 % ve srovnání se základním rokem 2006. Naše strategie ochrany klimatu se zaměřuje především na logistiku a pobočky.
 • Od roku 2019 používáme na všech pobočkách a provozovnách 100% ekologickou elektřinu.
 • Abychom v budoucnu mohli vyrábět energii šetrnou ke klimatu, nachází se v našem logistickém centru fotovoltaický systém.
 • Zvyšujeme přesun z letecké nákladní dopravy na námořní dopravu s nižšími emisemi CO2.

Náš budoucí cíl v oblasti ochrany klimatu

Stanovili jsme si cíl snížit do roku 2030 emise CO2 na čistou nulu.

nachhaltigkeit shop zukunftsziel

Ochrana klimatu v dodavatelském řetězci

Abychom společně s dodavateli podpořili ochranu klimatu také v dodavatelském řetězci, rozvíjíme ve spolupráci s univerzitou v Hamburku vědecky podložené klimatické cíle (Science Based Targets), které by v budoucnosti měly uvést celou naši ekonomickou činnost do souladu s cíli Pařížské dohody o ochraně klimatu.

nachhaltigkeit shop lieferkette

Dodavatelský řetězec

Za každým z našich výrobků stojí mnoho tvrdě pracujících zaměstnankyň a zaměstnanců, kteří mají společný cíl: konečný produkt, který si můžete užít! Blaho lidí, kteří se podílejí na výrobě našeho zboží, je pro nás velmi důležité.

K čemu zavazujeme dodavatele?

Naši dodavatelé musí zaručit následující aspekty:

 • Dodržování lidských práv

 • Spravedlivé pracovní podmínky

 • Komplexní ochrana životního prostředí

Zde vstupuje do hry kodex chování amfori BSCI „Code of Conduct“ (Business Social Compliance Initiative): jedná se o sdružení cca 2400 společností na celém světě s cílem zajistit trvalé zlepšování pracovních podmínek ve výrobních závodech dodavatelů.

Dodržování našich podmínek je pravidelně kontrolováno a certifikováno externími audity. Do konce roku 2022 jsme provedli audit 95 % našich továren.

Jako dceřiná společnost skupiny Otto Group jsme členem nové Bangladéšské a Pákistánské dohody (International Accord for Health and Safety in the Textile and Garment Initiative), „Spojenectví pro udržitelné textilie“ (Bündnis für nachhaltige Textilien) a Business Social Compliance Initiative (BSCI).

Naše budoucí cíle pro dodavatelský řetězec

Naše cíle:

 • Odstranit vybrané kritické chemické látky z výroby

 • Zvýšit transparentnost v našem globálním dodavatelském řetězci

 • Krok za krokem uzpůsobovat dodavatelský řetězec tak, aby byl transparentnější, ekologičtější a sociálně odpovědnější

 • Udržovat a optimalizovat náš program transparentnosti, komunikace a zlepšování s vybranými dodavateli a zeměmi

Udržitelné materiály

Naším cílem je používat výhradně certifikovanou biobavlnu nebo bavlnu z iniciativy „Cotton Made in Africa“. Do roku 2022 jsme dosáhli udržitelného podílu 98 % z celkového množství bavlny.

Co pro nás znamená „udržitelné bavlněné vlákno“?

O udržitelném bavlněném vláknu hovoříme, pokud…
 • splňuje ekologická kritéria (biobavlna certifikovaná podle známých standardů GOTS či OCS)
 • nebo sociální kritéria (podpora iniciativy „Cotton Made in Africa“, která pomáhá zlepšit pracovní a životní podmínky afrických pěstitelů bavlny).

Náš budoucí cíl pro udržitelná vlákna

Do roku 2025 zvýšíme celkový podíl udržitelných vláken na nejméně 65 %. To znamená, že kromě výše uvedené změny u bavlny budeme používat více recyklovaného polyesteru (s certifikátem GRS nebo RCS) a udržitelné alternativy viskózy (TENCEL™ (lyocell) a Lenzing™ ECOVERO™).

nachhaltigkeit shop nachhaltigefasern

GOTS a OCS

Logos gots zerifizierung

GOTS „Global Organic Textile Standard“OCS „Organic Content Standard“ jsou dvě z nejpřísnějších ekologických pečetí v textilním odvětví. Výrobek s certifikátem GOTS a OCS zaručuje, že se používají přírodní vlákna, která byla vypěstována podle nejvyšších ekologických kritérií. To šetří vodu, zachovává půdu a chrání lidi a životní prostředí.

Věděli jste to?

Pokud má výrobek certifikát GOTS, dbá se v celém dodavatelském řetězci na dodržování sociálních kritérií a přísných chemických předpisů.

Öko-Tex Standard 100

OTS100 label 10.0.78101 cs

ÖKO-TEX® Standard 100 je celosvětově uznávané označení pro textilie, které byly testovány na škodlivé látky. Zkoušky provádějí nezávislé instituty ÖKO-TEX® na základě stanovených mezních hodnot pro škodlivé látky.

Zkušební postupy obsahují řadu chemických látek regulovaných zákonem.

Dodržování mezních hodnot zahrnuje všechny součásti výrobku, jako jsou nitě, knoflíky a další doplňky, a tím zajišťuje, že výrobek je zdravotně nezávadný.

ÖKO-TEX® Standard v současnosti obsahuje 4 třídy výrobků, které se liší zamýšleným použitím, specifickými požadavky na příslušný výrobek a stanovenými mezními hodnotami.

Cotton Made in Africa

nachhaltigkeit cotton made in africa logo

Cotton Made in Africa je iniciativou organizace Aid By Trade Foundation. Jejím cílem je zlepšit životní podmínky afrických pěstitelů bavlny a jejich rodin. Jak? Prostřednictvím principu „pomoci lidem, aby si pomohli sami“ – formou školení v oblasti podnikové ekonomiky a výuky ekologických pěstitelských metod.

Good Cashmere

nachhaltigkeit shop logo cashmere

The Good Cashmere Standard® (GCS) je nezávislý standard pro kašmír. Byl vyvinut organizací Aid by Trade Foundation (AbTF) za účelem zlepšení chovu kašmírských koz, pracovních podmínek farmářů a ochrany přírody.

Ochrana zvířat a druhů

Kromě zodpovědného využívání přírodních zdrojů je naší srdeční záležitostí také ochrana zvířat a druhů. V našem sortimentu nepoužíváme pravé kožešiny jakéhokoli druhu, dále zakazujeme používání angorské, mohérové a australské ovčí vlny, u které se používá metoda mulesing (chirurgické odstranění srsti a kožních záhybů kolem ocasu ovce).

nachhaltigkeit shop artenschutz

Obalový materiál

Také v oblasti obalových materiálů chceme zaujmout udržitelnější přístup. Náš cíl do roku 2023: veškerý obalový materiál musí obsahovat minimálně 80 % recyklovaného materiálu. U kartonových krabic dosahujeme dokonce již dnes 100% podílu recyklovaného materiálu.

nachhaltigkeit shop verpackung

nachhaltigkeit shop logo fsc

Pečeť FSC (Forest Stewardship Council) je celosvětovým standardem pro výrobky ze dřeva a papíru. U výrobků s certifikátem FSC je zajištěno, že se používá výhradně dřevo ze zodpovědně obhospodařovaných lesů, aby byly tyto přírodní zdroje trvale zachovány pro současné i budoucí generace.

Jak mohu zodpovědně nakupovat u společnosti WITT international?

nachhaltigkeit shop bewussteinkaufen
Nakupujte zodpovědně a užívejte si módu – u nás je to možné! Přejeme si, aby se naši zákazníci cítili při nakupování pohodlně, a společně s nimi chceme pracovat na tom, aby byl svět módy udržitelnější – krok za krokem, každý den!

Naším cílem je pomoci vám nakupovat zodpovědně

Náš cíl: během roku 2023 bychom pro naše zákazníky chtěli v online obchodech co nejlépe označit a vysvětlit všechny výrobky s udržitelnými materiály. Již nyní můžete použít filtr „Udržitelnost“ k vyhledávání výrobků s biobavlnou, recyklovanými materiály a dalšími vybranými udržitelnými vlákny, jako je např. Lenzing™ ECOVERO™.

Certifikace

Abychom podpořili transparentnost a úsilí zvýšit podíl biobavlny a recyklovaných materiálů, sami mimo jiné procházíme jednou ročně jako prodejce náročnou certifikací podle následujících standardů:

 • GOTS (Global Organic Textile Standard)

 • OCS (Organic Content Standard)

 • RCS (Recycled Content Standard)

 • GRS (Global Recycling Standard).

To znamená, že ve společnosti WITT international můžete nakupovat výrobky s naprostou důvěrou a užívat si je s čistým svědomím.

Digitální odpovědnost

nachhaltigkeit shop digitaleverantwortung

Také v souvislosti s postupující digitalizací vidíme naši odpovědnost jednat, protože se chceme se změnami vypořádat zodpovědně. Domníváme se, že je naší povinností zaměřit se na relevantní témata, jako je změna v oblasti profesionálních profilů, datové gramotnosti a bezpečnosti dat, a nacházet hodnotově orientovaná řešení – pro vás i pro nás.

Společenská odpovědnost u firmy WITT international – náš tým

nachhaltigkeit shop cr 21

Náš tým sedmi zaměstnanců se denně zabývá rozmanitými tématy v oblasti udržitelnosti a odpovědnosti. Aktivně nás podporují odborníci z nejrůznějších divizí společnosti, abychom mohli neustále pracovat na udržitelné transformaci firmy. Zaměřujeme se na „tady a teď“ a přijímáme konkrétní opatření, která jsou pragmatická, hmatatelná a realizovatelná. To nám umožňuje poskytovat spolehlivé výsledky založené na faktech. Strategie udržitelnosti skupiny Otto Group je hlavní zásadou pro všechna opatření, která přijímáme.

Náš zpravodaj
Přihlaste se nyní a ušetřete!

Chci být informován/informována e-mailem o nabídkách, trendech a akcích nabízených na stránkách witt-international.cz (provozuje Sieh an! Handelsgesellschaft mbH) ...

Zobrazit více
NL-banner neu sacz