contentpage nachhaltigkeit header sadk

Udržitelnost

Máme rádi módu, která je spravedlivá k člověku a přírodě

Oblečení a prádlo nosíme na těle každý den. Proto je pro nás ve společnosti WITT international tak důležité, abyste se mohli spolehnout na naši kvalitu. Začíná to u surovin a pokračuje přes výrobu až ke konečnému produktu. Ukážeme vám, jaké standardy stojí za našimi produkty, abyste si mohli užívat módu od firmy WITT International s čistým svědomím.

GOTS_sadk

Global Organic Textile Standard (GOTS): biobavlna, která se pěstuje a zpracovává v souladu s nejvyššími ekologickými a sociálními kritérii. To platí pro celý dodavatelský řetězec. Je to jeden z nejpřísnějších standardů v textilním odvětví.

OCS_Organic_sadk

Organic Content Standard (OCS) 100 označuje výrobky, ve kterých je použito alespoň 95 % biobavlny.

OCS_Organic_blended_sadk

Organic Content Standard (OCS) blended označuje výrobky, ve kterých je použito alespoň 5 % biobavlny.

CmiA_sadk

Cotton made in Africa (CmiA) je iniciativou organizace Aid by Trade Foundation a mezinárodně uznávaným standardem pro udržitelnou bavlnu z Afriky. Iniciativa CmiA se zasazuje především o lepší pracovní a životní podmínky drobných zemědělců a ochranu životního prostředí. Toto úsilí je založeno na principu pomoci lidem, aby si prostřednictvím obchodu pomohli sami: na zemědělských školeních seznamují odborníci africké drobné farmáře s efektivními a ekologickými pěstitelskými metodami a se základními obchodními znalostmi. Do iniciativy je zapojen asi 1 000 000 drobných zemědělců z deseti afrických zemí, kteří produkují udržitelnou bavlnu podle kritérií Cotton made in Africa.

Další informace naleznete na adrese:
www.cottonmadeinafrica.org

Downpass sacz

Pečeť Down Pass zaručuje, že při získávání a zpracování prachového a draného peří byly dodrženy nejvyšší standardy. Kromě kontroly kvality peří je zajištěna také zpětná sledovatelnost až do odchovného zařízení. Testy pravidelně provádějí nezávislé instituce. Zásadně odmítáme takové metody získávání peří, při kterých musí trpět živá zvířata.

Oeko Tex sacz

Oeko-Tex Standard 100. Tato pečeť označuje výrobky, které byly úspěšně testovány na zdravotní parametry nezávislými zkušebními institucemi společnosti OEKOTEX®. Garantujeme dodržování mezních hodnot, které jsou výrazně vyšší, než stanovuje zákon. Kromě toho nezávislé zkušební laboratoře průběžně provádějí namátkové kontroly.

Výrobky se vyznačují hodnotou pH příjemnou k pokožce. Rozlišujeme tři skupiny výrobků: nedotýkající se pokožky (např. kabáty), dotýkající se pokožky (např. halenky, ložní prádlo) a kojenecké/dětské oblečení.

Další informace naleznete na adrese:
www.oeko-tex.com

Náš zpravodaj
Přihlaste se nyní a ušetřete!

Chci být informován/informována e-mailem o nabídkách, trendech a akcích nabízených na stránkách witt-international.cz (provozuje Sieh an! Handelsgesellschaft mbH) ...

Zobrazit více
NL-banner neu sacz